Auto na Karku

CEPIK Historia Pojazdu gov: Wszystko, co musisz wiedzieć o usłudze historiapojazdu.gov.pl


Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad historią pojazdu, który zamierzasz kupić? Czy zastanawiałeś się, ile osób go wcześniej posiadało, czy samochód brał udział w wypadkach, czy był regularnie serwisowany? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie dobre wiadomości! W Polsce dostępna jest usługa Cepik - Historia Pojazdu, która pozwala na sprawdzenie takich informacji za pośrednictwem portalu gov.pl. W tym wpisie opowiemy o tej usłudze, jej funkcjach, korzyściach i historii.

Co to jest Cepik?

CEPIK to Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców - system informatyczny utworzony przez Ministerstwo Infrastruktury. Jego celem jest gromadzenie i udostępnianie danych na temat pojazdów oraz ich właścicieli. Usługa Cepik - Historia Pojazdu jest jednym z elementów tego systemu, który pozwala na sprawdzenie historii konkretnego pojazdu.

Jak sprawdzić historię pojazdu w CEPIK?

Aby skorzystać z usługi CEPIK - Historia Pojazdu, wystarczy wejść na stronę https://historiapojazdu.gov.pl/. Następnie podać numer rejestracyjny pojazdu oraz numer identyfikacyjny VIN. Po wpisaniu tych danych oraz potwierdzeniu, że nie jesteś robotem, otrzymasz raport na temat historii pojazdu.

Jakie informacje można uzyskać z CEPIK - Historia Pojazdu?

W raporcie otrzymasz następujące informacje:
- Liczbę wcześniejszych właścicieli pojazdu
- Daty rejestracji i wyrejestrowania pojazdu
- Informacje o przeglądach technicznych
- Informacje o ewentualnych wypadkach, w jakich uczestniczył pojazd
- Informacje o kradzieżach, jeśli pojazd był kiedykolwiek zgłoszony jako skradziony
- Dostępne zdjęcia pojazdu, jeśli takowe istnieją

Dlaczego warto korzystać z usługi CEPIK - Historia Pojazdu?

Korzystanie z usługi CEPIK - Historia Pojazdu pozwala na sprawdzenie historii pojazdu, co może być niezwykle przydatne przy zakupie używanego samochodu. Dzięki temu możemy uniknąć nabywania pojazdu z ukrytymi wadami, nieuczciwych sprzedawców czy pojazdów z podejrzaną przeszłością. To również narzędzie, które może pomóc w dochodzeniu roszczeń czy wyjaśnieniu ewentualnych sporów. Usługa CEPIK sprawdz pojazd przed zakupem dostępna jest bezpłatnie.

 

Dodatkowo, warto skorzystać z narzędzi dostępnych w internecie, takich jak carQ.pl, które pomagają w weryfikacji historii auta. Po przeprowadzeniu weryfikacji na carQ.pl, użytkownik otrzymuje nie tylko informacje o historii pojazdu, ale także linki do ofert aut tej samej marki i modelu z ogłoszeń dostępnych w internecie. Dzięki temu, można porównać różne oferty i znaleźć te, które najlepiej odpowiadają naszym potrzebom i budżetowi. Korzystając z tego rodzaju narzędzi, można szybko i wygodnie sprawdzić, czy dana oferta jest atrakcyjna, czy też może warto zainteresować się innymi propozycjami. Dodatkową wartością platformy carQ.pl jest raport CEPIK sprawdz auto, który stanowi integralną część procesu sprawdzenie po numerze rejestracji.

Korzystanie z weryfikacji historii pojazdów na platformie carQ.pl posiada wiele zalet w porównaniu z konkurencyjnymi serwisami, takimi jak autoDNA, CarVertical, Vin-Info czy CARFAX. Przede wszystkim carQ.pl wyróżnia się prostotą obsługi i szybkością działania - wystarczy sam numer rejestracyjny pojazdu, aby uzyskać informacje na jego temat. W przeciwieństwie do niektórych konkurencyjnych platform, nie ma konieczności wpisywania długiego numeru VIN, co eliminuje ryzyko błędów.

Inną istotną zaletą carQ.pl jest bezpłatny dostęp do skanera kodu Aztek. Aby z niego skorzystać, wystarczy uruchomić stronę carQ.pl w dowolnej przeglądarce internetowej na smartfonie, a następnie umieścić kod z dowodu rejestracyjnego w polu ekranu telefonu. Dzięki temu użytkownik uniknie błędów wynikających z ręcznego wpisywania danych, co przyspiesza proces weryfikacji.

Warto również zwrócić uwagę na możliwość aktywacji karty ratowniczej RESQ.pl, która może być nieocenioną pomocą w sytuacjach awaryjnych. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie http://kartaratownicza.pl. Karta ratownicza RESQ.pl może przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa kierowcy oraz pasażerów, umożliwiając szybkie i skuteczne działanie służb ratowniczych w razie wypadku czy innych sytuacji kryzysowych.

Dokładnie zbadanie historii pojazdu jest istotne w celu uniknięcia nieprzyjemnych niespodzianek i zakupu auta, które może okazać się niebezpieczne lub wadliwe. Właśnie dlatego powstała baza CEPiK, która umożliwia wgląd w historię każdego zarejestrowanego w Polsce pojazdu.

Aby skorzystać z bazy CEPiK, konieczne jest posiadanie numeru rejestracyjnego pojazdu, który chcemy sprawdzić. Możemy to zrobić samodzielnie, korzystając z oficjalnej strony internetowej CEPiK (cepik.gov.pl), gdzie wystarczy wpisać numer rejestracyjny, by poznać podstawowe informacje o pojeździe.

Na stronie CEPiK możemy sprawdzić m.in. datę pierwszej rejestracji pojazdu, datę wydania dowodu rejestracyjnego, datę przeglądu technicznego, liczbę właścicieli pojazdu, jego rodzaj oraz aktualny status prawnomocnego zakazu zbycia.

Jeśli chcemy poznać bardziej szczegółowe informacje, takie jak historię napraw, historię wypadków czy przebieg, możemy skorzystać z usług firm zajmujących się kompleksową analizą historii pojazdu. Takie firmy posiadają dostęp do bardziej szczegółowych danych niż baza CEPiK i często są w stanie zlokalizować wcześniejszych właścicieli pojazdu oraz jego historię napraw i przeglądów.

Analiza historii pojazdu może pomóc nam w podjęciu decyzji o zakupie danego auta. Jeśli na przykład w historii pojazdu znajdziemy informacje o poważnych kolizjach, wypadkach czy wymianie większej liczby części, to może to świadczyć o tym, że auto nie jest w najlepszym stanie i lepiej zdecydować się na zakup innego pojazdu.

Podsumowując, dokładne zbadanie historii pojazdu przed jego zakupem może pomóc nam uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek i zakupu wadliwego auta. Dzięki bazy CEPiK oraz firmom zajmującym się kompleksową analizą historii pojazdu, możemy uzyskać cenne informacje o pojeździe, które pozwolą nam podjąć mądrą decyzję o jego zakupie.

Korzystanie z weryfikacji historii pojazdów jest bardzo ważne dla osób, które planują zakup używanego samochodu. Pozwala ono uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek związanych z ukrytymi wadami technicznymi, o których sprzedający nie informował. Weryfikacja historii pojazdu może być również przydatna przy sprzedaży samochodu, ponieważ potencjalny kupujący chce mieć pewność, że pojazd jest w dobrym stanie technicznym i nie miał wypadku.

W dzisiejszych czasach istnieje wiele platform internetowych oferujących usługi weryfikacji historii pojazdów. Jedną z takich platform jest carQ.pl. Co wyróżnia carQ.pl na tle konkurencji? Przede wszystkim prostota obsługi i szybkość działania. Na carQ.pl do weryfikacji wystarczy sam numer rejestracyjny pojazdu. W ciągu kilku minut użytkownik otrzyma kompletną historię pojazdu, w tym informacje o liczbie właścicieli, wypadkach, naprawach, przeglądach technicznych, historii przebiegu, itp.

Dodatkowo, platforma carQ.pl oferuje bezpłatny dostęp do skanera kodu Aztek. Wystarczy uruchomić stronę carQ.pl w dowolnej przeglądarce internetowej na smartfonie, a następnie umieścić kod z dowodu rejestracyjnego pojazdu w polu ekranu telefonu. Dzięki temu użytkownik uniknie błędów ręcznego wpisywania danych.

W porównaniu z konkurencyjnymi serwisami, takimi jak autoDNA, CarVertical, Vin-Info czy CARFAX, carQ.pl wyróżnia się również ceną.

Warto również zwrócić uwagę na akcję prowadzoną przez carQ.pl we współpracy z RESQ.pl. W ramach tej akcji, carQ.pl oferuje bezpłatną aktywację karty ratowniczej RESQ.pl. Karta ratownicza RESQ.pl to bardzo przydatna rzecz dla każdego kierowcy, szczególnie dla tych, którzy często podróżują samochodem. Więcej informacji na temat aktywacji karty ratowniczej RESQ.pl można znaleźć na stronie http://kartaratownicza.pl.

Podsumowując, korzystanie z weryfikacji historii pojazdów na platformie carQ.pl posiada wiele zalet. Jest to nie tylko szybkie i proste w użyciu narzędzie, ale również pozwala na uzyskanie kompleksowej informacji o historii pojazdu. Dzięki temu użytkownik ma pewność, że dokonuje trafnego wyboru podczas zakupu samochodu.

Jedną z największych zalet platformy carQ.pl jest jej prostota obsługi. Wystarczy podać numer rejestracyjny pojazdu, aby uzyskać dostęp do szczegółowych informacji o historii pojazdu. Nie ma potrzeby wprowadzania dodatkowych danych, co oszczędza czas i pozwala na uzyskanie potrzebnych informacji w szybki i łatwy sposób.

Dodatkowo, carQ.pl udostępnia użytkownikom bezpłatny skaner kodu Aztek, który umożliwia szybkie i bezbłędne wprowadzenie danych z dowodu rejestracyjnego pojazdu. Dzięki temu, użytkownik nie musi już ręcznie wpisywać danych, co pozwala zaoszczędzić czas i uniknąć popełnienia błędów.

W porównaniu do konkurencyjnych serwisów, takich jak autoDNA, CarVertical, Vin-Info czy CARFAX, carQ.pl wyróżnia się nie tylko prostotą obsługi, ale również szybkością działania. Platforma oferuje pełną historię pojazdu w ciągu kilku chwil, dzięki czemu użytkownik może szybko podejmować decyzje dotyczące zakupu samochodu.

Warto również podkreślić, że platforma carQ.pl jest niezwykle skuteczna w wykrywaniu oszustw. Weryfikacja historii pojazdu pozwala na uzyskanie pełnej wiedzy o wcześniejszych właścicielach pojazdu, historii napraw oraz wypadków. Dzięki temu, użytkownik może uniknąć zakupu pojazdu, który był kiedykolwiek poważnie uszkodzony lub miał problemy z przebiegiem.

Wszystkie te elementy sprawiają, że platforma carQ.pl jest doskonałym narzędziem dla każdego, kto planuje zakup samochodu. Dodatkowo, aktywacja karty ratowniczej RESQ.pl może być szczególnie przydatna w przypadku awarii lub wypadku, gdyż pozwala na szybkie i skuteczne działanie ratowników.

 

Data Utworzenia: 2023-04-25, 17:25

Wyjątkowo wygodnie.

Skorzystaj z darmowego skanera kodu QR (Aztec)
Taki kod znajduje się w każdym dowodzie pojazdu zarejestrowanego w Polsce!

Unikniesz pomyłek podczas ręcznego przepisywania numeru VIN.
Otwórz stronę carQ.pl w dowolnej przeglądarce na smartfonie.
Uruchom skaner, a następnie umieść kod z dowodu w polu ekranu.

Iphone app new bef9e053adc4da40b235f94d2d70a6d424578e4f4b8acadc5a5f4d6bc2b49a6c

Co jeszcze znajdziesz
w raporcie?

Dane green e61b93868961e227ff8eda617a0b4e004e6959757b29e2e847991fcf257e938a

Podstawowe dane o pojeździe

Marka, model, rodzaj paliwa, szczegółowe dane techniczne, typ pojazdu, Ilość miejsc siedzących, zużycie paliwa, średni koszt przejazdu 100km, wymiary, rozmiary opon

New 1577ab3683a3a32ae5b3e29790950c57cac598f11bdf8f35e0027ea0700bc423

Dane rejestrowe

Numer rejestracyjny, VIN, data pierwszej rejestracji, rok produkcji

Przebieg green d8b5f79f74679aff55cc09cbf7764d12083bd6b79a8dd805b6a113af3a214fa0

Przebieg pojazdu

Aktualny stan licznika, historia przebiegów, rozbieżności w odczytach drogomierza.

Country 5b1831acdc11d5e8845afbff53d8dd4edd9a6d4d3b9d9a519c756109edfa3bd0

Pochodzenie pojazdu

salon Polska lub sprowadzony, data sprowadzenia z zagranicy

Wspolwlasciciel green 758c8b8b1c783e1f6fa7d1c73b09b9c57541559bea781d815f443caf5973ab6a

Właściciele pojazdu

Czy jest zarejestrowany na firmę czy osobę fizyczną. Liczba właścicieli, współwłaścicieli

Tech check b4c932366adb938ce870849ffd2d0cd56388cf9eaf32d231d9c19f581d2f646b

Badanie techniczne i OC

Informacja czy posiada aktualne i do kiedy?

Rzs bg e8ec8ea37896d75610a35ab4969707ff5f2dce845b485fb3cda27b8c1b41a737 Rzs blur c9f7531fe07eb5812090d6309e77b65d1180e42ebcf00694ef3d009202a43d37

Tylko u nas dowiesz się
czy pojazd figuruje w Rejestrze
Zastawów Skarbowych

W czym jeszcze pomoże Ci carQ?

  • Skupujesz i sprzedajesz pojazdy używane?
  • Zarządzasz flotą pojazdów lub parkiem maszyn?
  • Chcesz sprawdzić pojazd przed zakupem?
  • Chcesz #transparentnie sprzedać auto?
  • Chcesz otrzymywać przypomnienia o ważności badań,
    kończącym się ubezpieczeniu czy konieczności wymiany oleju?

Zaufali nam